ارزش گذاری سهام

ارزش گذاری سهام

ارزش سهام: خوب، بد و زشت

 

سرمایه گذاران با ارزش سهام رابطه ای نه چندان خوب دارند. از یک سو، دوست داشته می شوند زیرا بر احساسات سرمایه گذار راجع به سهام تاثیر دارند. از طرفی دیگر، نفرت انگیز هستند زیرا معمولا میتوانند ابزاری قابل دستکاری برای فروش باشند.

 

خوب: نکته گزینی

رسانه ها و سرمایه گذاران امروزی، اطلاعات را به صورت خلاصه می خواهند، چرا که زمان توجه ما کم است. ارزش های "خرید،" "فروش" و "حفظ" تاثیرگذار هستند، چون نتیجه کار را سریعا به سرمایه گذاران نشان می دهند.

 

اما دلایل اصلی خوب بودن ارزشها، این است که اینها نتیجه تحلیل منطقی و هدفمند متخصصان با تجربه است. تحلیل یک سازمان و توسعه و حفظ پیش بینی سود، زمان و تلاش زیادی می خواهد. و هنگامی که سرمایه گذاران مختلف، با نتایج مختلفی مواجه می شوند، ارزش هایشان بر خلاصۀ تلاش هایشان اثر دارد. هر چند، ارزش ها از دید یک شخص بوده و برای هر کسی کاربرد ندارند.

 

بد: یک سایز برای همه مناسب نیست

با اینکه هر ارزش، یک توصیه دارد، این ارزش در طیف سرمایه گذاری یک امتیاز است. این مثل یک رنگین کمان است، که در آن بین رنگ های اصلی، طیف های زیادی وجود دارد.

ریسک سرمایه گذاری سهام و ریسک پذیری سرمایه گذار، تفاوت بین توصیه های اولیه را ایجاد می کنند. یک رنگ می تواند نقطه ای مشخص در طیف باشد، اما ترتیب الکترومغناطیسی آن می تواند توسط افراد مختلف، یه دلیل مشخصات فردی (مانند کوررنگی) یا چشم انداز (مثل نگاه کردن به رنگین کمان از طرفی دیگر)، به طور متفاوت دریافت گردد.

سهام، برخلاف طبیعت ثابت طیف الکترومغناطیسی، می تواند در طول طیف سرمایه گذاری حرکت داشته و توسط اشخاص مختلف، متفاوت دیده شود. این تفاوت ها، حاصل پیش فرض های فردی (ریسک پذیری شخصی)، ریسک سازمان و ریسک کلی بازار بوده که با گذشت زمان تغییر می کنند.

 

طیف سرمایه گذاری

مهم است که درک کنیم ریسک پذیری اشخاص در طول زمان چگونه تغییر کرده و این تغییرات در سبد سهام چگونه نمایش داده می شوند. با افزایش سن سرمایه گذاران، ریسک پذیری آنها تغییر می کند. سرمایه گذاران جوان می توانند در سهام پرریسک تر سرمایه گذاری کنند، چون زمان بیشتری برای جبران خسارت و سال های زیادی برای کار کردن دارند (و اینکه ماجراجوتر از سایرین می باشند). به این مورد، چرخه زندگی نظریه سرمایه گذاری می گویند.

 

زشت: جایگزینی برای فکر کردن

صرفا اینکه برخی سرمایه گذاران صادق نیستند، دلیلی برای دروغگو بودن همه آنها نیست. ارزیابی هایشان می توانند نادرست باشند، اما این بدین معنا نیست که آنها تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین تحلیل به سرمایه گذاران انجام دادند.

 

سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری بهتر باید دو چیز را به یاد داشته باشند؛ اول اینکه بیشتر تحلیلگران تلاش خود را برای یافتن بهترین سرمایه گذاری می کنند؛ بنابراین ارزش ها کاربرد دارند. دوم اینکه ارزشهای قانونی، اطلاعات مهمی هستند که سرمایه گذاران باید در نظر بگیرند، اما نباید تنها ابزار تصمیم گیری باشند.

 

شرکت گروه مشاوران مدیریت فرایند نگر هوشمند، مشاور شما و همواره با کفشهای شما قدم می زند.

 
 
درخواست تنظیم جلسه حضوری
لطفا جهت تنظیم جلسه حضوری فرم زیر را تکمیل فرمائید . بخش اداری در اولین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت و جلسه حضوری تنظیم میگردد.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

کد جدید