حسابداری

تصمیم گیری مالی

تصمیم گیری مالی

تصمیم گیری سرمایه گذاری


یکی از مهمترین کارکردهای مالی، تخصیص هوشمندانه سرمایه به داراییهای بلند مدت است. این فعالیت به عنوان بودجه ریزی سرمایه نیز شناخته می شود. تخصیص سرمایه در آن دارایی های بلند مدت مهم است تا حداکثر بازده در آینده کسب شود. در زیر دو جنبه تصمیم سرمایه گذاری وجود دارد:

رکودها و پریشانی های اقتصادی

رکودها و پریشانی های اقتصادی

رکودها و پریشانی های اقتصادی خیلی هم بد نیستند

 

با تمام ترس، درد و تردیدهایی که به وجود می آورند، رکودها و پریشانی ها بخشی طبیعی از چرخۀ اقتصاد می باشند. ما در این بخش به بررسی تاثیر رکود و پریشانی اقتصادی بر بدنه ی جامعه و اینکه چگونه بوجود می آیند خواهیم پرداخت.

 

گردش موجودی

گردش موجودی

گردش موجودی کالا چیست؟


گردش موجودی، نسبتی است که نشان می دهد شرکت چند بار در طی مدت معینی موجودی کالا را فروخته و جایگزین کرده است. سپس یک شرکت می تواند روزهای دوره را با فرمول گردش موجودی تقسیم کند تا روزهای لازم برای فروش موجودی را به صورت دستی محاسبه کند. محاسبه گردش موجودی می تواند به مشاغل کمک کند تا در مورد قیمت گذاری، تولید، بازاریابی و خرید موجودی جدید تصمیمات بهتری بگیرند.

 

چرخه کسب و کار

چرخه کسب و کار

چرخه کسب و کار چیست؟
چرخه کسب و کار بیانگر افت و خیز خروجی تولیدات کالاها و خدمات در یک اقتصاد می باشد. چرخه های کسب و کار معمولا با استفاده از فراز و فرودهای تولید ناخالص داخلی واقعی یا GDP مطابق با تورم سنجیده می شوند.

چرخه کسب و کار را...

 

 
 
درخواست تنظیم جلسه حضوری
لطفا جهت تنظیم جلسه حضوری فرم زیر را تکمیل فرمائید . بخش اداری در اولین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت و جلسه حضوری تنظیم میگردد.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

کد جدید